Úvodní stránka | Kontakty | Doporučit web

O Třeboni

Město Třeboň

město třeboňTřeboň byla založena přibližně ve 12. století, kdy zde stála malá osada. Rozkvětu se dočkala v době Vítkovců o století později, kdy zde už stálo město, později vylepšené opevněním a vodním příkopem. Po Vítkovcích přešla Třeboň do vlastnictví slavného rodu Rožmberků. V tomto období město značně nabylo na významu. Byli to právě Rožmberkové, kteří najali do svých služeb slavného rybníkáře Štěpánka Netolického, jenž vtiskl Třeboňsku jeho současnou tvář. Poslední šlechtický rod, kterému Třeboň patřila, byli Schwarzenberkové. Ti nechali poblíž rybníka Svět vybudovat hrobku a taktéž provedli úpravy na zámku, mimo jiné nechali například vybudovat kašnu.

Dnes je Třeboň známá především jako místo odkud pochází podstatná část ryb na našem trhu. Dále je Třeboň také významným lázeňským městem. Najdeme tu lázně Aurora a Berta. Třeboňsko se také stalo vyhledávanou oblastí cyklistů. Přijeďte i vy poznat Třeboň.

Zámek

V centru Třeboně najdeme rozlehlý objekt renesančního zámku. Jemu předcházel panský dvorec, který byl přestavěný na kamenný hrádek.

Dalších velikých změn se budova dočkala v době, kdy patřila Rožmberkům. Ti rozšířili objekt v severozápadním nároží a přistavěli východní a západní křídlo. Roku 1562 nechal Vilém z Rožmberka po požáru přestavit hrad na zámek.

Posledním šlechtickým rodem, který na zámku sídlil, byly Schwarzenberkové, kterým budova patřila až do roku 1947, kdy byl zámek zestátněn.

Zámek můžete navštívit i dnes a prohlédnout si jej zevnitř na třech různých prohlídkových trasách a sezámit se tak s životem jeho minulých pánů. Za vyzkoušení jistě stojí i procházka v tamním parku.

 

 


Rychlý kontakt

Penzion U Kapra Třeboň
Simona Kubatová
Dukelská 106
Třeboň 379 01

telefon: 732 578 822

Objednávky pouze telefonicky.

Další odkazy

Aktuality

04. 09. 2015

Kam na oběd?

Nevíte, kam máte vyrazit v Třeboni na oběd? Máme pro vás několik tipů na osvědčené restaurace: www.trebon.cz/obedVíce zde


Webdesign and CMS: www.web3v1.cz
kód pro měření návštěvnosti...