Úvodní stránka | Kontakty | Doporučit web

Tipy na výlet pěšky

22. 02. 2010 --- Tipy na výlet 12498x

Tomu kdo během své dovolené nechce sedat do auta ani kolo, nabízí Třeboň spoustu krásných míst k prohlídce. Z penzionu U Kapra Třeboň jsou veškerá zajímavá místa v Třeboni bez problémů dostupná a vybere si opravdu každý.

 
Schwarzenberská hrobka

 Schwarzenberská hrobka
Zhruba 1 km dlouhá, nenáročná procházka pod korunami staletých dubů na hrázi rybníka Svět Vás zavede k hrobce Schwarzenberků. Novogotická stavba se nachází uprostřed anglického parku na břehu rybníka. Kromě samotné prohlídky hrobky, můžete navštívit některý z koncertů, které se díky výborné akustice konají ve zdejší kapli.

 

 


Naučná stezka zdraví Hradeček

 
Okruh dlouhý 3, 6 km začíná i končí přímo u našeho penzionu, vede kolem Zlaté stoky a napříč Mokrými luky. Součástí stezky je 14 zastávek, na kterých se můžete díky dřevěným herním prvkům příjemně protáhnout. Informační tabule seznamují návštěvníky s různými druhy dřevin.

 

 


Naučná stezka kolem Světa

 
Náročnější trasa dlouhá 12 km vede přímo kolem rybníka Svět, začíná v lázeňském parku a končí na hrázi u Šustova pomníku. Cestou Vás čeká 16 zastávek s informačními tabulemi o Třeboňsku a také příjemná odpočinková místa. Jde se po polních, lesních i lučních cestách a po hrázi rybníka Svět. Stezka je sjízdná i na kole.

 

 

Více na:
www.trebonsko.cz
www.mesto-trebon.cz
www.zamek-trebon.eu
 

 


Rychlý kontakt

Penzion U Kapra Třeboň
Dukelská 106
Třeboň 379 01

 

Objednávky telefonicky nebo na email.

Další odkazy


Webdesign and CMS: www.web3v1.cz
kód pro měření návštěvnosti...