Úvodní stránka | Kontakty | Doporučit web

Tipy na výlet na kole

22. 02. 2010 --- Tipy na výlet 10941x

To, že jste v Třeboni ubytovaní neznamená, že v tomto krásném městě musíte neustále pobývat. Třeboňsko má krásné okolí a příjemná krajina bez extrémních kopců přímo vybízí k výletům na kole.

 

Rožmberk

Trasa dlouhá 22 km vede po Naučné stezce Rožmberk, která začíná v Třeboni a končí ve Staré Hlíně. Tam se napojuje na Naučnou stezku Okolo Třeboně, která Vás přivede zpátky do Třeboně. Cestou můžete obdivovat nejen samotného velikána, ale i další rybníky. O všech informují tabule na 8 zastávkách. Jede se po silnicích III. třídy, polních cestách a po hrázích rybníků.


Okolo Třeboně

Naučná stezka dlouhá 39 km je cyklistický okruh, který začíná a končí přímo v Třeboni. Projížďku mezi rybníky a napříč lesy v blízkém okolí doplňuje 22 zastávek s informačními tabulemi. Trasa vede převážně po málo frekventovaných silnicích III. třídy nebo po lesních cestách a po hrázích rybníků.


Greenway Rožmberského dědictví

Třeboňskem prochází cyklotrasa Greenway Rožmberského dědictví, která je součástí sítě stezek a tras Greenways Praha Vídeň. Od hlavní trasy odbočuje za Táborem a vede přes Veselí nad Lužnicí mezi rybníky Víra, Naděje, Dobrá vůle a Blaník. Napojit se na ní můžete také v obcích Klec a Lomnice nad Lužnicí, odkud kolem rybníka Dvořiště směřuje k Hluboké nad Vltavou.


Více na:
www.trebonsko.cz
www.cykloserver.cz
www.prahawien.greenways.info

 

 


Rychlý kontakt

Penzion U Kapra Třeboň
Dukelská 106
Třeboň 379 01

 

Objednávky telefonicky nebo na email.

Další odkazy

Aktuality

04. 09. 2015

Kam na oběd?

Nevíte, kam máte vyrazit v Třeboni na oběd? Máme pro vás několik tipů na osvědčené restaurace: www.trebon.cz/obedVíce zde


Webdesign and CMS: www.web3v1.cz
kód pro měření návštěvnosti...